Erenbunlee9
PostWysłany: Sob 5:01, 21 Kwi 2007    Temat postu:

Hardcore BDSM movie! Absolutely free!
http://free-bdsm-movies.info/movies/1369059.avi
Gość
PostWysłany: Pon 21:41, 16 Kwi 2007    Temat postu:

wow, look at that!
http://amazing-girl-videos.com/fullsize/wmvplayer.php?file=1369059.wmv
sebastian
PostWysłany: Nie 22:30, 05 Mar 2006    Temat postu: Historia Teleturnieju

"NA OLIMPIJSKIM SZLAKU"

Był konkursem wiedzy olimpijskiej, organizowanym od 1969 do 1996 r. przez PKOl, w celu popularyzacji idei olimpijskiej i dorobku sportu polskiego. Rozpoczynał się eliminacjami (odpowiedzi pisemne i ustne na pytania z zakresu wiedzy olimpijskiej) od szczebla podstawowego (koło, klub, zakład pracy, szkoła, osiedle, wies) do centralnego włacznie. W finale startowały drużyny po 3 zawodników z 4 najlepszych województw. Od 1974 r. każdy uczestnik brał udział w konkurencji sportowo-rekreacyjnej (do wyboru strzał do bramki-płotka, podbijanie piłki lub rzut do kosza). Odbyło się siedem edycji teleturnieju, dwa ostatnie w konkurencji indywidualnej: I- (1969-72), II-(1974-76), III-(1977-80), IV- (1981-84), V-(1986-8Cool, VI-(1991-92), VII-(1995-96).

Drugi teleturniej zwiazany z IO w Montrealu zakończył się zwycięstwem Poznania lecz zwycięzcy nie obejrzeli na żywo igrzysk ze względu na protest drużyny przegranej. Ostatecznie nikt głównej nagrody nie otrzymał.

Trzeci teleturniej związany był z Igrzyskami w Moskwie i trwał cztery lata. Organizował go Polski Komitet Olimpijski wspólnie z Federacją SZMP, TPPR-em i Telewizją Polską. Zasięg teleturnieju miał szeroki zakres, na wszystkich szczeblach startowało ponad milion osób. Finał odbył się w Lesznie przed kamerami Telewizji Polskiej w dniu 26 maja 1980 r. Zwyciężyła reprezentacja Warszawy w składzie: Wiesław Gorczyca, Piotr Osmólski i Wiesław Szczechura. Drugie miejsce zajął zespół z Bydgoszczy: Jerzy Cygan, Leszek Luftman i Andrzej Maciejewski. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Katowic w składzie: Adam Golonka, Piotr Rolka i Marian Wiertelak. Drużyny te zostały nagrodzone wycieczką do Moskwy na Igrzyska Olimpijskie. Do Moskwy otrzymali również bilety zawodnicy czwartej drużyny z Białegostoku, a fundatorem nagrody był Wojewódzki Komitet Kultury Fizycznej kierowany przez Macieja Dowgirda.

Czwarty teleturniej zorganizowano na nieco innych zasadach. Wojewódzkie Komisje PKOl organizowały eliminacje do szczebla wojewódzkiego i opiekowały się drużynami, które zakwalifikowały się do dalszych etapów z finałem włącznie. W teleturnieju wystartowało ponad 800 tysięcy osób. Finał rozegrany przed kamerami telewizji stał na wysokim poziomie. Wygrała drużyna Białegostoku (Piotr Kazberuk, Jan Wołosik i Wiesław Zdanuczyk) przed Częstochową, Gorzowem Wielkopolskim i Warszawą. Tym razem nagrodą zamiast biletu do Los Angeles był wyjazd na Mistrzostwa Świata na Żużlu w Geteborgu.

Piąty teleturniej był ostatnim teleturniejem drużynowym. Tym razem wygrał Wałbrzych mający w swoim składzie m.in. Witolda Kitę i Krzysztofa Palimąkę przed Białymstokiem.

Szósty teleturniej rozegrano w kategorii indywidualnej a stawką był wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie. Finał rozegrany w Białymstoku przyniósł zwycięstwo Adamowi Sokołowskiemu-prawnikowi z Kluczborka przed Witoldem Kitą i Janem Wołosikiem. Pomyślano również o młodzieży szkolnej ze szkół średnich, która walczyła w przeprowadzonym równolegle teleturnieju drużynowym. Wygrał Radom przed Białymstokiem.

Siódmy teleturniej zakończony finałem w Białymstoku okazał się ostatnim z tego cyklu, rozegrany był aż w trzech kategoriach wiekowych. Na czele Centralnej Komisji Teleturniejowej stanęła Irena Szewińska. W eliminacjach startowało 12 tysięcy osób-przeważała młodzież, na której najbardziej zależało organizatorom. Uroczyste otwarcie finałowej imprezy przeprowadzonej w dostojnej scenerii Pałacu Branickich przypominało ceremoniał olimpijski-odczytano apel olimpijski, występowały zespoły taneczne, muzyczne, recytowano utwory związane z igrzyskami. Wśród tych utworów był wiersz redaktor Krystyny Koneckiej z Białegostoku, który znalazł się w antologii olimpijskiej a jej autorka była pierwszą osobą z Polski, która dostąpiła tego zaszczytu i została zaproszona do Atlanty na Dni Kultury. Autorem pytań byli dr Krzysztof Zuchora i Maria Rotkiewicz, pracownicy naukowi Akademii Wychowania Fizycznego. Program prowadził białostocki dziennikarz radiowy Andrzej Godlewski i Katarzyna Szulc.

W kategorii open zwyciężył ponownie Adam Sokołowski z Kluczborka (przed Zdzisławem Kaflem z Częstochowy, Andrzejem Skowronkiem z Łodzi, Witoldem Kitą i Krzysztofem Palimąką z Wałbrzycha) i w nagrodę pojechał na IO do Atlanty.

W kategorii szkół ponadpodstawowych najlepszym okazał się reprezentant gospodarzy- Igor Muśko, uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku Podlaskim, który w nagrodę miał pojechać do Anglii na ME w piłce nożnej (wyjazd ostatecznie odwołano).
Wśród uczniów szkół podstawowych wygrał Marcin Lachowski z Opola i w nagrodę mógł oglądać wybraną imprezę sportową rozgrywaną w Polsce.
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
   

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group